Nõunik
+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImV4cGVydC1iaWxsYm9hcmRfX2VtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZW5la2VuLnRpa2tAZWxsZXguZWUiPg0KZW5la2VuLnRpa2tAZWxsZXguZWUNCjwvYT4=:xx
Eneken Tikk on nõunik, kellel on laialdased erialateadmised ja kogemused tehnoloogia, õiguse ja poliitika valdkonnas ning riigikaitse ja rahvusvahelise julgeoleku alal. Ta on kogenud rahvusvahelise küberjulgeoleku ekspert ning Leideni Ülikooli kübernormide programmi üks loojatest. Ta on samuti töötanud Rahvusvahelise Strateegiliste Uuringute Instituudi (IISS) konflikti- ja küberjulgeoleku programmi juures vanemteadurina ning NATO Kooperatiivse küberkaitsekeskuse tippkeskuses (CCD COE) õigusnõuniku ning õigus- ja poliitikaosakonna juhina. Lisaks on ta alates 2012. aastast täitnud ÜRO valitsusekspertide rühma juures töötava Eesti eksperdi nõuniku kohuseid rahvusvahelise infoturbe alal.
 
Eneken oli üks juhtivaid eksperte, kes analüüsis 2007. aasta küberrünnakuid Eesti vastu. Alates sellest ajast on ta teinud koostööd paljude valitsuste ja rahvusvaheliste organisatsioonidega nii rahvusvahelise küberjulgeoleku küsimustes kui ka sellega seotud õigusaktide, strateegia ja poliitika valdkonna kujundamisel. Enne oma karjääri rahvusvahelise küberkaitse ja julgeoleku valdkonnas, töötas Eneken infotehnoloogia valdkonna advokaadina, keskendudes eraõiguslike ja riiklike infosüsteemide turvalisust käsitlevatele EL-i eeskirjadele ja standarditele, Eesti andmekaitseseadusele ja esmatähtsa infrastruktuuri seadusele.
 
Enekenil on doktorikraad õigusteaduses Tartu Ülikoolist, kus ta peab rahvusvahelise infoinfrastruktuuri, küberjulgeoleku, tehnoloogiapoliitika ja rahvusvahelise õiguse loenguid. Lisaks on ta kirjutanud arvukalt artikleid strateegilise küberjulgeoleku teemal ning on sage esineja rahvusvahelistel küberjulgeolekukonverentsidel.
 
 
Eneken Tikk
Töövaldkonnad
Haridus
Liikmesus