Vandeadvokaat
+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImV4cGVydC1iaWxsYm9hcmRfX2VtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86aGVsZW4ucmF0c29AZWxsZXguZWUiPg0KaGVsZW4ucmF0c29AZWxsZXguZWUNCjwvYT4=:xx
Helen Ratso on pangandus- ja finantsõiguse valdkondadele spetsialiseerunud vandeadvokaat. Heleni varasem praktika hõlmab klientide nõustamist mitmesugustes finantseerimistehingutes, sealhulgas on tal laialdane kogemus võlakirjaemissioonide nõustamisel ning tagatisstruktuuride väljatöötamisel ja ülesseadmisel. Helen on kliente nõustanud ka finantssektori tegevuslubade taotlemisel ning mitmesugustes väärtpaberituru-, krediidi-, panga- ja kindlustusteenuste pakkumisega seotud küsimustes, sealhulgas tootetingimuste koostamisel, piiriülesel teenuste osutamisel ja vaidlustes.
 
Heleni eriliseks huviks on investeerimisfondide ja varade valitsemisega seonduv – tal on kogemus fondivalitsejate igapäevase tegevuse ja tehingute nõustamisel ning klientide nõustamisel alternatiivfondivalitsejate direktiivi rakendamisega seotud küsimustes. Enda magistritöös keskendus Helen portfellihaldurite juriidilistele kohustustele.
 
Enne liitumist advokaadibürooga Ellex Raidla praktiseeris Helen advokaadina pangandus- ja finantseerimisõiguse ning kindlustusõiguse töörühmades advokaadibüroos Sorainen. Helenil on magistrikraad Tartu Ülikoolist ning ta on õppinud vahetusüliõpilasena Prantsusmaa ülikoolis Université Paris Ouest Nanterre La Défense.
Helen Ratso
Töövaldkonnad
Tehtud tööd
Haridus
Liikmesus