Partner
Majanduskaristusõiguse valdkonna juht
crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA0K:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImV4cGVydC1iaWxsYm9hcmRfX2VtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFya28ua2Fpcmpha0BlbGxleC5lZSI+DQptYXJrby5rYWlyamFrQGVsbGV4LmVlDQo8L2E+:xx
Vandeadvokaat Marko Kairjak on finantsvaldkonna regulatiivküsimuste ja majanduskaristusõiguse ekspert. Tal on laialdased korporatiivklientide kaitsmise, sisejuurdluste ja vastavushindamiste alased kogemused, olles osalenud kõikides suuremates majanduskuritegevusega seotud menetlustes Eesti lähiajaloos. Marko Kairjak on nõustanud kliente ka mitmetes finantseerimistehingutes ja regulatiivsetes küsimustes alternatiivse rahastamise ja FinTech sektoris. Ta on osalenud piirkonna enamike ühisrahastusplatvormide loomises, nõustanud FinTech ettevõtteid teedrajavates finantseerimistehingutes ja tegevusloastamisel ning suhtlusel finantsjärelevalvega.
 
Marko Kairjak on mitmete akadeemiliste raamatute ja artiklite autor ning on õpetanud ülikoolides alates aastast 2007. Ta on olnud külalislektor erinevates Euroopa ülikoolides ning teda peetakse juhtivaks akadeemiliseks eksperdiks majanduskriminaalõiguse ja rahapesu küsimustes. Marko on Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi aseesimees.
Marko Kairjak
Töövaldkonnad
Olulisemad tööd
Haridus
Liikmesus