Vandeadvokaat
+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImV4cGVydC1iaWxsYm9hcmRfX2VtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWVyaXMudmVsbGluZ0BlbGxleC5lZSI+DQptZXJpcy52ZWxsaW5nQGVsbGV4LmVlDQo8L2E+:xx
Meris Velling on vaidluste lahendamisele spetsialiseerunud advokaat keskendudes tsiviil- ja halduskohtumenetlusele ning riigi- ja haldusõiguse valdkondadele. Meris on muuhulgas nõustanud ja esindanud kliente erinevaid valdkondi puudutatavates riigihankemenetlustega seonduvates vaidlustuses, avalik-õiguslike toetusi, sealhulgas Euroopa Struktuuri- ja investeerimisfondidest rahastatavaid toetusi puudutavates vaidlustuses ning ehitus- ja planeerimismenetlustega seotud küsimustes ning neist tõusetunud vaidlustes.
Meris on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis ning täiendanud enda teadmisi Viini Ülikoolis Austrias, kus ta keskendus peamiselt Euroopa Liidu ning rahvusvahelise- ja inimõiguse valdkondadele. Tema akadeemilised kogemused õpingute ajast hõlmavad ka Tartu Ülikooli meeskonna edukat esindamist Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtu võistlusel, kus ta saavutas kostja poolel suulise argumentatsiooni eest esimese koha.

Enne advokaadibürooga Ellex Raidla liitumist töötas Meris nõunikuna Justiitsministeeriumis. Õpingute käigus praktiseeris Meris ka Riigikohtu halduskolleegiumis ning mitmetes ministeeriumides, mis on andnud talle laialdased teadmised avalikust õigusest ning Eesti kohtusüsteemist. Lisaks on Meris andnud külalislektorina loenguid Sisekaitseakadeemias. Igapäevase töö kõrvalt teeb Meris koostööd inimõigusorganisatsioonidega ning nõustab neid põhi- ja inimõigusi puudutavates vaidlustusest. 
Meris Velling
Töövaldkonnad
Haridus
Liikmesus