Jurist
crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA0K:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImV4cGVydC1iaWxsYm9hcmRfX2VtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cHJpaXQucHJ1a3NAZWxsZXguZWUiPg0KcHJpaXQucHJ1a3NAZWxsZXguZWUNCjwvYT4=:xx
Priit Pruks on Ellex Raidla jurist, kes aitab nõustada alustavaid tehnoloogiaettevõtteid ja investeerimisfonde. Priit andis olulise panuse Startup Estonia mudeldokumentide valmimisse ja tegeleb hetkel projektiga, mille eesmärgiks on tugevdada Eesti idufirmade ökosüsteemi.
 
Enne õigusmaailma sisenemist lõpetas Priit Stanfordi ülikooli Ameerika Ühendriikides bakalaureusekraadiga keemias, praktiseerides ravimiarenduses ühes maailma suurimas biofarmaatsiaettevõttes Amgen, geneetika valdkonnas Eesti Geenivaramus ja programmeerijana sünteetilise bioloogia valdkonnas Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudis.
 
Eriti huvitavad Priitu ettevõtmised, kus saavad kokku õigus, tehnoloogia ja meelelahutus. Priidu ja riskiinvestori Rain Rannu sulest pärineb “Ükssarvik”, Eesti esimene idufirmade-teemaline komöödia. Vabal ajal panustab Priit kvaliteetse õiguskirjanduse kirjastamisse nõukogu liikmena osaühingus Juura ja esindab Balti riikides Stanfordi ülikooli vilistlasorganisatsiooni OVAL.
 
*Vastavalt advokatuuriseaduse § 40 lg-le 3 ei osuta jurist õigusteenust. Jurist abistab advokaati.
Priit Pruks
Tehtud tööd
Haridus
Publikatsioonid