Bioteadused

Ellex Raidla annab nõu paljudele selle valdkonna ettevõtetele ravimite, meditsiiniseadmete, biotehnoloogia ja nanotehnoloogia kohta. Aitame arendada ja kaitsta tervishoiu ja bioteadustega tegelevaid ettevõtteid, toetudes oma suurele kogemusele regulatiivsetes, intellektuaalomandi, litsentsimise, vaidluste lahendamise, tootjavastutuse, kõlvatu konkurentsi, ärisaladuse, kartellide vastu võitlemise, ühinemise ja omandamise, maksunduse ja paljudes muudes küsimustes. Meie eksperdid aitasid Eesti Ravimiametil koostada valdkonnaspetsiifilisi eeskirju ja osalesid mitmete antud valdkonnaga seotud õigusaktide eelnõude koostamises.     
Ellex Raidlat peetakse kõikides tähtsamates kataloogides bioteaduste valdkonnas kõrgeima taseme õigusnõustajaks.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Ants Nõmper

Juhtivpartner

Intellektuaalomandi ja IT valdkonna juht
crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YW50cy5ub21wZXJAZWxsZXguZWUiPmFudHMubm9tcGVyQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Nõustasime Marrone Bio Innovations’it tehingus, mille käigus omandati Soome ettevõte Pro Farm Technologies
Esindasime Marrone Bio Innovations’it, kes on rahvusvaheline liider jätkusuutliku taimekaitse ja taimetervisega seotud lahenduste valdkonnas, tehingus, mille käigus omandati Soome põllumajandustehnoloogia ettevõte Pro Farm Technologies Oy. Viimase tooteportfelli kuuluvad taimetoiteelemendid ja biostimulaatorid. Pro Farm Technologies Oy on Eesti äriühingu Pro Farm OÜ emaettevõte.
 
Tehingut nõustasime koostöös advokaadibürooga Hannes Snellman. Ellex Raidla meeskonda kuulusid partner Risto Vahimets, vandeadvokaadid Karl-Erich Trisberg ja Kaisa Laidvee, advokaat Reet Saks ning nõunikud Dmitri Rozenblat ja Eneken Tikk.
 
Loe lähemalt SIIT.
Nõustame BaltCap Private Equity Fund II seoses Kaarli Hambapolikliiniku omandamisega
Baltikumi erakapitali investeerimisfirmale BaltCap kuuluv DenCap Investeeringud saab Kaarli Hambapolikliinik OÜ 100% aktsiate omanikuks. Tegemist on siiani suurima hambaravivaldkonna omandamistehinguga Eestis.
 
BaltCap on Balti riikide juhtiv era- ja riskikapitaliettevõte, mis investeerib läbi investeerimisfondide kasvule suunatud Baltimaade ettevõtetesse ning finantseerib ettevõtete väljaoste. Ettevõte on praegu ja ka varasemalt olnud omanik mitmes nimekas ja tuntud Eesti meditsiinisektori ettevõttes: töötervishoiuettevõttes Qvalitas Arstikeskus, suurimas meditsiinilaboris SYNLAB ja uuringuettevõttes eGeen. Samuti on BaltCap omanikuks Unimed Gruppi kuuluvatele Unimedi kliinikutele Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning Dental Design’i hambalaborile.
 
Kaarli Hambapolikliinik on tegutsenud järjepidevalt alates 1998. aastast. Ettevõtte peamiseks tegevusalaks on eriliigiliste hambaraviteenuste osutamine elanikkonnale. 2017. aastal oli kliinikute patsiendikülastuste arv 91 801 ning ettevõtte käive ulatus 9,4 miljoni euroni.
 
Tehingut nõustavad partner Ermo Kosk, nõunik Toomas Kasesalu, vandeadvokaadid Sandra Värk, Dmitri Rozenblat ning advokaadid Marilin Laud, Kerstin Jürgenson ja Merlin Liis.
Meie meeskond aitas rahvusvahelisi ravimifirmasid patendirikkumiste kaasustes
Me nõustasime ülemaailmseid ravimifirmasid AstraZenecat, Pfizerit, Bayerit, ja Lundbecki kohtuvaidlustes geneeriliste ravimite tootjatega seoses patendi rikkumise ja  patendi tühisuse küsimustega.