Kaubandus ja tarbijakaitse

Ellex Raidla nõustab paljusid juhtivaid tarbijakaitse ja jaekaubandusega tegelevaid ettevõtteid mitmetes õigusküsimustes, k.a ettevõtete ühinemised ja omandamised, (äri)kinnisvara, ettevõtete reorganiseerimine, konkurentsiküsimused, maksundus ja intellektuaalomand. Toetame kliente nende äri kõigis peamistes valdkondades alates strateegilisest kasvust ja investeeringust väljumisest kuni rahvusvaheliste kaubamärkide, ärisuhete ja õigusnormidele vastavuseni. Meie kliendibaas hõlmab mitmeid rahvusvahelisi ja kohalikke ettevõtteid ning ka tarbijakaupade tootjaid ja tarnijaid.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Risto Vahimets

Partner

Tehingute ja ettevõtete nõustamise valdkonna juht
crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cmlzdG8udmFoaW1ldHNAZWxsZXguZWUiPnJpc3RvLnZhaGltZXRzQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx
-

Ermo Kosk

Partner

crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZXJtby5rb3NrQGVsbGV4LmVlIj5lcm1vLmtvc2tAZWxsZXguZWU8L2E+:xx

Mari Must

Nõunik

+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFyaS5tdXN0QGVsbGV4LmVlIj5tYXJpLm11c3RAZWxsZXguZWU8L2E+:xx

Martin Mäesalu

Partner

Konkurentsiõiguse ja riigiabi valdkonna juht
+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFydGluLm1hZXNhbHVAZWxsZXguZWUiPm1hcnRpbi5tYWVzYWx1QGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Alla Kuznetsova

Advokaat

+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YWxsYS5rdXpuZXRzb3ZhQGVsbGV4LmVlIj5hbGxhLmt1em5ldHNvdmFAZWxsZXguZWU8L2E+:xx

Merlin Liis

Advokaat

crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWVybGluLmxpaXNAZWxsZXguZWUiPm1lcmxpbi5saWlzQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Nõustame ABC Gruppi seoses Sales-Stari hulgimüügiäri omandamisega
ABC Gruppi kuuluv hulgikaubandusettevõte AbeStock AS ostab ASi Sales-Star toidu- ja esmatarbekaupade hulgimüügiäri.
 
„AbeStock soovib laiendada tooteportfelli ning osutada täiendavaid teenuseid, näiteks kaubamärgi turundust ning tootepaigutusteenust, aga eelkõige pakkuda veelgi paremat teenuse kvaliteeti ning efektiivsust oma partneritele,“ ütles AbeStocki omanikettevõtte ABC Grupi AS nõukogu esimees Mart Vips.
 
„Meil on hea meel, et Sales-Stari äri jätkub nüüdsest AbeStockis, kellest saab selle tehinguga Eesti olulisemaid esmatarbekaupade hulgimüüjaid,“ teatas Sales-Stari nõukogu esimees Sven Mansberg.
 
Tehing jõustub pärast loa saamist Konkurentsiametilt. ABC Gruppi nõustas Ellex Raidla Advokaadibüroo.
Nõustasime Amserv Gruppi seoses Ascar Auto müügiga
Amserv Grupi AS müüs Opelite ja Peugeot’de müügiga tegeleva Ascar Auto AS Atspo Holding OÜle. Amserv Grupi juhatuse esimeed Raivo Kütt kommenteeris, et Amserv keskendub edaspidi Toyota ja Lexuse müügimahtude, turuosa ja klienditeeninduse arendamisele.
 
Amserv tegutseb 1992. aastast ja on üks suuremaid autode müügi- ning teenindusettevõtteid Baltimaades. Amservil on Eestis ja Lätis 11 autosalongi, mis müüsid ja teenindasid 5 automarki: Toyota, Lexus, Opel, Peugeot ja Hyundai. Kolmandik Eesti uute autode ostjatest eelistab just neid automarke.
 
Autospirit on Subaru ja Fiat’i esindaja Eestis. Autospirit Tartu esinduses müüakse ainsana Lõuna-Eestis ka Kia, Nissan, Mazda ja Fiat sõidukeid. Ascar Auto omandamise järel laieneb Autospiriti mudelivalik Opel ja Peugeot automarkide võrra. Lisaks teenindatakse Chevrolet ja Hyundai sõidukeid.
 
Tehingut nõustasid Ellex Raidla partner Risto Vahimets ning advokaadid Alla Kuznetsova ja Anna Trine Raudsepp.
 
Loe veel SIIT.
Nõustasime Tahe Outdoorsi Prantsuse börsifirmalt BIC sporditarvete üksuse ostmisel
Eesti spordivarustuse tootja Tahe Outdoors ostis rahvusvaheliselt suurfirmalt BIC World sporditootmise üksuse BIC Sport. Ostu tulemusel kasvab Tahe Outdoorsi käive tänavu kahekordseks ning ettevõtte tootmine hakkab toimuma kolmes riigis.
 
Tahe Outdoors OÜ grupi peamised tegevusvaldkonnad on kajakkide, kanuude, aerude, surfi laudade, lohe surfi varustuse ning veespordiriietuse tootmine ja müük. Ettevõtte käive oli möödunud aastal auditeerimata andmetel 18 miljonit eurot.
 
Bic Sport on üks juhtivaid ettevõtteid purjelaudade tootmises, mis praegu toodab ka lainelaudu, kajake ja aerulaudu. Prantsusmaal peakorterit pidanud BIC Sport müüb tooteid enam kui 90 riigis nii Euroopas, Põhja-Ameerikas kui ka Vaikse ookeani äärsetes Aasia riikides.
 
Bic Sporti ja KJK tehinguid nõustasid Ellex Raidla advokaadid Risto Vahimets, Karl-Erich Trisberg ja Anna Trine Raudsepp. "Nad tegid tõesti head tööd, mitte ainult fondi ja Tahe Outdoorsi tehingus, vaid koordineerisid ka suure osa Bic Spordi ja Tahe Outdoorsi tehingust, võttes arvesse müügiperioodi lühidust oli ajasurve suur," kommenteeris Tahe Outdoorsi juht Janek Pohla.