Kinnisvara ja ehitus

Ellex Raidla on kahekümne aasta jooksul õppinud kinnisvara- ja ehitussektoris eri aspekte käsitledes sügavuti tundma omanike ja lepingupartnerite poolt äris esitatavaid nõudmisi. Tehes ka piiriülest koostööd, aitame tagada planeeringutest kinnipidamise ja projektide täpse järgimise isegi kõige keerulisematel juhtudel. Meie kliendid on juhtivad kohalikud ning rahvusvahelised kinnisvaraettevõtted ja -arendajad, ehitusettevõtted, investorid ja ka avaliku sektori asutused.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Martin Triipan

Partner

Keskkonna, planeeringute ja haldusõiguse valdkonna juht
+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFydGluLnRyaWlwYW5AZWxsZXguZWUiPm1hcnRpbi50cmlpcGFuQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Martin Käerdi

Partner

Üldise äri- ja lepinguõiguse ja tööõiguse valdkonna juht
+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFydGluLmthZXJkaUBlbGxleC5lZSI+bWFydGluLmthZXJkaUBlbGxleC5lZTwvYT4=:xx
-

Ermo Kosk

Partner

+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZXJtby5rb3NrQGVsbGV4LmVlIj5lcm1vLmtvc2tAZWxsZXguZWU8L2E+:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Nõustame Lumi Capitali ja LHV pensionifonde üürimajade omandamistehingus
Lumi Capital koostöös LHV pensionifondidega sõlmis Bonavaga lepingu, mille alusel luuakse Mustamäe algusesse, Uus-Mustamäe tulevasse elamurajooni üürimajad, mis valmivad 2021. aasta teises pooles.
 
Uus-Mustamäe elamukvartalisse ehitatavatesse üürimajadesse on kavandatud 84 ühe-, kahe- ja kolmetoalist korterit. Üürimajad on osa Bonava arendatavast terviklikust elukeskkonnast, kuhu valmib järgmise 5−7 aasta jooksul 750 uut kodu.
 
„Lumi Capital jätkab uute üürimajade investeeringute otsimist kõikjal Tallinnas, et luua uhiuusi üürikodusid, mille järgi on suur nõudlus. Plaanime koostöös LHV pensionifondidega kasvatada üürimajade portfelli 500 korterini,“ kommenteeris Lumi Capitali partner Martin Rekor.
Tehing on Lumi Capitali ja LHV pensionifondide koostöös järjekorras teine üürimajade investeering. Esimesena soetatud Lumi Kodud üürikorterid Manufaktuuri kvartalis 127 korteriga on valmimas uue aasta kevadel.
 
Ellex Raidla partner Ermo Kosk, vandeadvokaat Sandra Värk ja advokaat Marilin Laud nõustavad Lumi Capitali ja LHV pensionifonde tehingu juriidilise struktuuri paikapanekul, juriidilise auditi läbiviimisel ning tehingudokumentide koostamisel ja läbirääkimisel. Varasemalt oli Ellex Raidla meeskond juriidilise poole pealt abiks ka Manufaktuuri üürikorterite projekti osas.
 
Nõustasime Infortar ASi spaahotelli müümisel
Ellex Raidla meeskond nõustas Tallinki suuraktsionäri AS Infortar Pirita Spa Hoteli müügil Purje Vara OÜ-le.
 
Purje Vara OÜ omandusse läinud spaahotelli asub 16. novembrist käitama kodumaisel kapitalil põhinev BRE Hotels OÜ. Hotellis on 267 numbrituba, restoran Regatta, grillbaar ja spordikeskus, lisateenustena pakutakse ravi- ja heaolupakette. BRE Hotels OÜ müügi- ja turundusdirektor Tõnu Steinberg ütles, et soov on arendada hotell kaasaegseks ja innovaatiliseks puhke- ja meelelahutuskeskuseks.
 
Infortaril on 38% osalus Läänemere juhtivas merelaevandus- ja transpordikontsernis AS Tallink Grupp ja 67% osalus Eesti suurimas gaasikontsernis AS Eesti Gaas. Infortari kinnisvara ja hotellinduse valdkonna investeeringute hulka kuuluvad viis nüüdisaegset hotelli ning spaad Tallinnas ja Riias, Tallinki logistikakeskus ja peahoone, ärihoone Tallinna vanalinnas (Vana Posti 7) ning Tallink Tennisekeskus.
 
Tehingut nõustasid Ellex Raidla partner Martin Käerdi ja jurist Karin Tartu.
Nõustasime Endover Kinnisvara seoses 7,5 miljoni eurose võlakirjaemissiooniga
Endover Kinnisvara emiteeris teist korda võlakirju, et finantseerida uut elu- ja äripindade arendusprojekti Fabrik, mis on osa endisest Balti Manufaktuuri kompleksist. Elu- ja äripindadega arenduse eesmärk on kujundada Põhja-Tallinnas Sitsi asumis paiknevast endisest tootmishoonest silmapaistev linnak.
 
„Fabriku arenduse võlakirjade väljastamine on planeeritud kahte osasse ning selle kogumaht on 10 miljonit eurot,“ lausus Endoveri tegevjuht Robert Laud. „Esimeses osas oli eesmärk koguda 5,5 miljonit eurot, kuid investorite huvi kujunes väga suureks ning märkimisavaldusi kogunes oluliselt rohkem – üle 7 miljoni euro.“
 
Ellex Raidla partner Raino Paron ja vandeadvokaat Helen Ratso nõustasid Endoveri võlakirjade emiteerimisel ja tagatisstruktuuri väljatöötamisel.
 
 
Ellex Raidla meeskond nõustas Endoveri ka seoses esimese võlakirjaemissiooniga. Loe lähemalt SIIT.