Kinnisvara ja ehitus

Ellex Raidla on kahekümne aasta jooksul õppinud kinnisvara- ja ehitussektoris eri aspekte käsitledes sügavuti tundma omanike ja lepingupartnerite poolt äris esitatavaid nõudmisi. Tehes ka piiriülest koostööd, aitame tagada planeeringutest kinnipidamise ja projektide täpse järgimise isegi kõige keerulisematel juhtudel. Meie kliendid on juhtivad kohalikud ning rahvusvahelised kinnisvaraettevõtted ja -arendajad, ehitusettevõtted, investorid ja ka avaliku sektori asutused.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Martin Triipan

Partner

Keskkonna, planeeringute ja haldusõiguse valdkonna juht
+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFydGluLnRyaWlwYW5AZWxsZXguZWUiPm1hcnRpbi50cmlpcGFuQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Martin Käerdi

Partner

Üldise äri- ja lepinguõiguse ja tööõiguse valdkonna juht
+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFydGluLmthZXJkaUBlbGxleC5lZSI+bWFydGluLmthZXJkaUBlbGxleC5lZTwvYT4=:xx
-

Ermo Kosk

Partner

crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZXJtby5rb3NrQGVsbGV4LmVlIj5lcm1vLmtvc2tAZWxsZXguZWU8L2E+:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Nõustasime Microsofti büroohoone müüki
LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga soetasid Tallinnas TalTechi teaduslinnakus asuva Skype’i majana tuntud büroohoone. Büroo suurimaks üürnikuks on Microsofti Eesti arenduskeskus, mille tegevusfookuseks on pilvepõhise kommunikatsiooniplatvormi ning Microsofti teenuste arendamine.
 
2006. aastal Nordeconi poolt ehitatud hoonet on pidevalt uuendatud ja ümber ehitatud vastavalt kliendi vajadustele. LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga ostsid hoone selle arendajalt Arealiselt.
 
Müüjat nõustasid tehingus Ellex Raidla partner Martin Käerdi ja advokaat Karin Tartu.
 
Loe lähemalt SIIT.
Nõustasime ISS Eesti AS-i müüki
Ärikinnisvarale spetsialiseerunud investeerimisfirmaga Colonna seotud mitme ettevõtte tippjuhina tegutsev Triinu Reinold, finantsjuht ja ettevõtja Ülo Kallas, rahvusvaheliste kinnisvarainvesteeringutega tegelev investor Roberto de Silvestri ja tema äripartner Elio Cravero on sõlminud kokkuleppe tuntud rahvusvahelise kinnisvarahoolduskontserni ISS Eesti tütarettevõtte omandamiseks.
 
„1500 töötajaga ISS kuulub täna Eesti suurimate ettevõtete hulka, olles teenuse kvaliteedi, professionaalsuse ja uute tehnoloogiate kasutusele võtmise poolest teiste pakkujate seas turul eesrinnas. Usaldame ISS-i tänast juhtkonda, hindame kõrgelt nende nägemust ning soovime ettevõtte seniseid teenuseid jõudsalt edasi arendada,“ ütles Reinold.
 
Ettevõtte uus nimi saab selgeks järgmiste kuude jooksul, senikaua jätkatakse tegevust ISS Eesti nime all.
 
Ellex Raidla meeskond nõustas ISS Eesti AS-i, meeskonda kuulusid partner Sven Papp, vandeadvokaadid Gerda Liik, Martin Mäesalu ja Dmitri Rozenblat ning jurist Kevin Gerretz.
 
Loe rohkem SIIT.
Nõustasime Kildare Partners UK, LLP-d seoses Technopolis Plc omandamisega
Nõustasime Kildare Partners UK, LLP-d, kinnisvarainvesteerimisettevõte, kes on omandanud üle 4,4 miljardi euro väärtuses kinnisvaraobjekte üle Euroopa, Eesti õiguse küsimustes seoses Technopolis Plc omandamisega. Technopolis Plc on kinnisvaraarendaja, kes on muuhulgas välja töötanud kõige kaasaegsema äripiirkonna Tallinnas – Ülemiste City.
 
Meeskonda kuulusid partner Risto Vahimets ja vandeadvokaat Karl-Erich Trisberg.
 
Loe rohkem SIIT.