Kinnisvara ja ehitus

Ellex Raidla on kahekümne aasta jooksul õppinud kinnisvara- ja ehitussektoris eri aspekte käsitledes sügavuti tundma omanike ja lepingupartnerite poolt äris esitatavaid nõudmisi. Tehes ka piiriülest koostööd, aitame tagada planeeringutest kinnipidamise ja projektide täpse järgimise isegi kõige keerulisematel juhtudel. Meie kliendid on juhtivad kohalikud ning rahvusvahelised kinnisvaraettevõtted ja -arendajad, ehitusettevõtted, investorid ja ka avaliku sektori asutused.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Martin Triipan

Partner

Keskkonna, planeeringute ja haldusõiguse valdkonna juht
+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFydGluLnRyaWlwYW5AZWxsZXguZWUiPm1hcnRpbi50cmlpcGFuQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Martin Käerdi

Partner

Üldise äri- ja lepinguõiguse ja tööõiguse valdkonna juht
+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFydGluLmthZXJkaUBlbGxleC5lZSI+bWFydGluLmthZXJkaUBlbGxleC5lZTwvYT4=:xx
-

Ermo Kosk

Partner

+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZXJtby5rb3NrQGVsbGV4LmVlIj5lcm1vLmtvc2tAZWxsZXguZWU8L2E+:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Nõustasime Infortar ASi spaahotelli müümisel
Ellex Raidla meeskond nõustas Tallinki suuraktsionäri AS Infortar Pirita Spa Hoteli müügil Purje Vara OÜ-le.
 
Purje Vara OÜ omandusse läinud spaahotelli asub 16. novembrist käitama kodumaisel kapitalil põhinev BRE Hotels OÜ. Hotellis on 267 numbrituba, restoran Regatta, grillbaar ja spordikeskus, lisateenustena pakutakse ravi- ja heaolupakette. BRE Hotels OÜ müügi- ja turundusdirektor Tõnu Steinberg ütles, et soov on arendada hotell kaasaegseks ja innovaatiliseks puhke- ja meelelahutuskeskuseks.
 
Infortaril on 38% osalus Läänemere juhtivas merelaevandus- ja transpordikontsernis AS Tallink Grupp ja 67% osalus Eesti suurimas gaasikontsernis AS Eesti Gaas. Infortari kinnisvara ja hotellinduse valdkonna investeeringute hulka kuuluvad viis nüüdisaegset hotelli ning spaad Tallinnas ja Riias, Tallinki logistikakeskus ja peahoone, ärihoone Tallinna vanalinnas (Vana Posti 7) ning Tallink Tennisekeskus.
 
Tehingut nõustasid Ellex Raidla partner Martin Käerdi ja jurist Karin Tartu.
Nõustasime Endover Kinnisvara seoses 7,5 miljoni eurose võlakirjaemissiooniga
Endover Kinnisvara emiteeris teist korda võlakirju, et finantseerida uut elu- ja äripindade arendusprojekti Fabrik, mis on osa endisest Balti Manufaktuuri kompleksist. Elu- ja äripindadega arenduse eesmärk on kujundada Põhja-Tallinnas Sitsi asumis paiknevast endisest tootmishoonest silmapaistev linnak.
 
„Fabriku arenduse võlakirjade väljastamine on planeeritud kahte osasse ning selle kogumaht on 10 miljonit eurot,“ lausus Endoveri tegevjuht Robert Laud. „Esimeses osas oli eesmärk koguda 5,5 miljonit eurot, kuid investorite huvi kujunes väga suureks ning märkimisavaldusi kogunes oluliselt rohkem – üle 7 miljoni euro.“
 
Ellex Raidla partner Raino Paron ja vandeadvokaat Helen Ratso nõustasid Endoveri võlakirjade emiteerimisel ja tagatisstruktuuri väljatöötamisel.
 
 
Ellex Raidla meeskond nõustas Endoveri ka seoses esimese võlakirjaemissiooniga. Loe lähemalt SIIT.
Nõustasime Postimaja kaubanduskeskuse müüki 34,4 miljoni euro eest Baltic Horizon Fondile
Ellex Raidla meeskond nõustas Rootsi kinnisvarainvestorit CA Fastigheter AB Postimaja kaubanduskeskuse müügil Baltic Horizon Fond’ile. Postimaja on Tallinna südalinnas, aadressil Narva mnt 1 asuv kaasaegne kaubanduskeskus.
 
Postimaja tänane kogu väljarenditav pind on 9 141 m2. Ankurrentnikeks on Rimi, H&M, New Yorker, Eesti Post ja MyFitness.
 
Tehingu lõpuleviimisel makstav kogu ostuhind on ümardatult 34,4 miljonit eurot (millele lisandub käibemaks). Tehingu lõpule viimise eelduseks on koondumise loa saamine konkurentsiametilt.
 
Tehingut nõustasid Ellex Raidla partner Ermo Kosk, vandeadvokaat Sandra Värk, advokaat Kerstin Jürgenson ning nõunik Toomas Kasesalu.