Meedia ja meelelahutus

Ellex Raidla tunneb seda valdkonda sügavuti ja annab nõu ringhäälingu litsentside, litsentsitaotluste, televisiooniformaatide kaitse, tarbijakampaaniate õiguslike auditite, autoriõigus ja otseturunduskampaaniate kohta. Aitame kliente ka reklaamide hindamisel, et kontrollida nende vastavust õigusaktide nõuetele. Meie eksperdid on esindanud kliente vaidlustes, mis tekkisid faktiliselt vale teabe avaldamise tõttu, k.a Eesti õigusmaastikul märgilise tähendusega kohtuasi, mille üks pool oli Eesti juhtiva internetimeedia ettevõte ja mis lõi pretsedendi selle osas, kas ja mis tingimustel võib meediaettevõte olla vastutav lugejate netikommentaaride eest.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Ants Nõmper

Juhtivpartner

Intellektuaalomandi ja IT valdkonna juht
crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YW50cy5ub21wZXJAZWxsZXguZWUiPmFudHMubm9tcGVyQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Merlin Liis

Advokaat

crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWVybGluLmxpaXNAZWxsZXguZWUiPm1lcmxpbi5saWlzQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Ellex Raidla nõustas Piletilevi müüki
Investeerimisfirma UP Invest OÜ ostis Piletilevi haldava Baltic Ticket Holdings OÜ (BTH).
 
Baltic Ticket Holdingsi käive oli eelmisel aastal 9,1 miljonit eurot ja ärikasum 3,6 miljonit eurot, aastaga on mõlemad numbrid tublisti kasvanud. 2017. aastal oli ettevõtte käive 8,4 miljonit eurot ja kasum 3,1 miljonit eurot.
 
Baltic Ticket Holdingsil on neli tütarettevõtet – Piletilevi AS Eestis, SIA Bilešu Serviss Lätis, UAB Nacionalinis bilietu platintojas Leedus ja OOO “Kvitki Bel” Valgevenes.
 
UP Investi juhatuse liikme Sven Nuutmanni sõnul kannustas investeeringut soov laieneda täiesti uuele tegevusalale. "Näeme piletilevi turul häid laienemisvõimalusi nii Baltikumis kui ka Valgevenes, kus BTH praegu tegutseb, samuti hindame kõrgelt ettevõtte senist arengut ja juhtkonna panust," lausus Nuutmann.
 
Müüjat nõustasid tehingus Ellex Raidla partner Martin Käerdi ja nõunik Triin Frosch.
 
Loe lähemalt SIIT.
Nõustasime Gamesys Estonia OÜ-d ühinemisel ettevõttega JPJ Group PLC
Londoni börsil noteeritud mängude operaatorfirma JPJ Group PLC omandas Gamesys Ventures’i. 547 miljoni eurose väärtusega tehing on valdkonna üks suurimaid tehinguid.
 
Kõnealune tehing ühendab endas nii omandamise, ühinemise kui ka reverse takeover-i. Viimane võimaldab Gamesys’el ühineda börsiettevõttega. Gamesys Londonis baseeruv mängude üksus ei osale ühinemises ja see võõrandatakse eraldi. Gamesys Estonia OÜ on osa tehingust ning aasta lõpuks saab Gamesys Estonia OÜ-st börsil noteeritud äriühingu tütarühing. Noteeritud äriühingu uus nimi on Gamesys Group plc.
 
Ellex Raidla nõustas tehingut Eesti õigust puudutavates aspektides. Meeskonda kuulusid partner Sven Papp ja advokaat Alla Kuznetsova.
 
Loe rohkem SIIT.
Esindasime edukalt BLRTd meediavaidluses Anastassia Kovalenkoga
BLRT kohtuvaidlus Anastassia Kovalenkoga magistritöös ja intervjuus avaldatud faktiväidete õigsuse üle sai ringkonnakohtus uue pöörde, sest kohus otsustas nõuda Kovalenkolt faktiväidete ümberlükkamist.
 
Kohtuasi sai alguse 2017. aasta sügisel, kui BLRT läks kohtusse, sest Anastassia Kovalenko magistritöös ja raadiosaates "Delovoje ljudi" antud intervjuu sisaldas ettevõtte hinnangul ebaõigeid väiteid ja väljaütlemisi.
 
26. oktoobril otsustas Tallinna ringkonnakohus Harju maakohtu esialgse otsuse osaliselt tühistada ja nõuded osalised rahuldada. See tähendab, et Kovalenko peab ümber lükkama väiteid BLRT aastaaruandluse kohta nii Äripäevas, Delovõje Vedomosti väljaannetes kui ka Tartu Ülikooli magistritööde avaldamise lehel.
 
BLRT-d nõustasid Ellex Raidla partner Ants Nõmper ja vandeadvokaat Martin Raude.
 
Loe lähemalt SIIT.