Meedia ja meelelahutus

Ellex Raidla tunneb seda valdkonda sügavuti ja annab nõu ringhäälingu litsentside, litsentsitaotluste, televisiooniformaatide kaitse, tarbijakampaaniate õiguslike auditite ja otseturunduskampaaniate kohta. Aitame kliente ka reklaamide hindamisel, et kontrollida nende vastavust õigusaktide nõuetele. Meie eksperdid on esindanud kliente vaidlustes, mis tekkisid faktiliselt vale teabe avaldamise tõttu, k.a Eesti õigusmaastikul märgilise tähendusega kohtuasi, mille üks pool oli Eesti juhtiva internetimeedia ettevõte ja mis lõi pretsedendi selle osas, kas ja mis tingimustel võib meediaettevõte olla vastutav lugejate netikommentaaride eest.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Ants Nõmper

Juhtivpartner

Intellektuaalomandi ja IT valdkonna juht
+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YW50cy5ub21wZXJAZWxsZXguZWUiPmFudHMubm9tcGVyQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Merlin Liis

Advokaat

+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWVybGluLmxpaXNAZWxsZXguZWUiPm1lcmxpbi5saWlzQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Esindasime edukalt BLRTd meediavaidluses Anastassia Kovalenkoga
BLRT kohtuvaidlus Anastassia Kovalenkoga magistritöös ja intervjuus avaldatud faktiväidete õigsuse üle sai ringkonnakohtus uue pöörde, sest kohus otsustas nõuda Kovalenkolt faktiväidete ümberlükkamist.
 
Kohtuasi sai alguse 2017. aasta sügisel, kui BLRT läks kohtusse, sest Anastassia Kovalenko magistritöös ja raadiosaates "Delovoje ljudi" antud intervjuu sisaldas ettevõtte hinnangul ebaõigeid väiteid ja väljaütlemisi.
 
26. oktoobril otsustas Tallinna ringkonnakohus Harju maakohtu esialgse otsuse osaliselt tühistada ja nõuded osalised rahuldada. See tähendab, et Kovalenko peab ümber lükkama väiteid BLRT aastaaruandluse kohta nii Äripäevas, Delovõje Vedomosti väljaannetes kui ka Tartu Ülikooli magistritööde avaldamise lehel.
 
BLRT-d nõustasid Ellex Raidla partner Ants Nõmper ja vandeadvokaat Martin Raude.
 
Loe lähemalt SIIT.
Ellex Raidla meeskond koos Linklatersiga nõustab investoreid osaluse omandamisel ettevõttes Sportradar AG
Ellex Raidla ja Linklaters nõustavad investorite konsortsiumit, millesse kuuluvad Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB) ja USA erakapitali fond TCV, märkimisväärse suurusega osaluse omandamisel ettevõttes Sportradar AG.
 
CPPIB, oma tütarettevõtte CPP Investment Board Europe S.à r.l. kaudu ja TCV omandavad koos osaluse Sportradaris. Osalus omandatakse erakapitalifondilt EQT ja teatud väikeosanikelt ning tehinguga hinnatakse ettevõtte väärtuseks 2,1 miljardit eurot. Carsten Koerl - asutaja, enamusosanik ja tegevjuht säilitab ka pärast tehingut oma kogu osaluse Sportradaris. Samuti reinvesteerib EQT Sportradarisse osa müügist saadud tulust.
 
Sportradar on globaalne juhtiv spordiandmeid koguv ettevõte peakorteriga St. Gallen’is Šveitsis. Ettevõte kogub andmeid uudistekanalitele, tarbijaplatvormidele ja spordikihlvedude korraldajatele. Sportradar on NBA, NFL’i, NHL’i, NASCAR’i, FIFA ja UEFA ametlik partner. Loe rohkem ettevõttest SIIT.
 
Canada Pension Plan Investment Board on investeeringute juhtimise organisatsioon peakontoriga Torontos, Kanadas, mis juhib ja investeerib vahendeid 20 miljoni Kanada pensionikoguja nimel (Canada Pension Plan, CPP).
 
1995. a asutatud TCV teeb investeeringuid nii börsil noteeritud kui noteerimata kasvufaasis tehnoloogiasektori ettevõtetesse. Ettevõte on investeerinud rohkem kui 10 miljardit USA dollarit juhtivatesse tehnoloogiaettevõtetesse ning aidanud kaasa rohkem kui 115-le IPO-le ja strateegilisele omandamisele. TCV on praeguseks Euroopas investeerinud üle 1 miljardi USA dollari.
 
Ellex Raidla poolt nõustavad investoreid partner Risto Vahimets, vandeadvokaat Karl-Erich Trisberg ja jurist Anna Trine Raudsepp.
Nõustame Olympic Entertainment Group AS aktsiate müügitehingut tehinguväärtusega 288,5 miljonit eurot
Ellex Raidla meeskond nõustab Olympic Entertainment Group AS enamusaktsionäre HansaAssets OÜ ja Hendaya Invest OÜ, kellele kuulub kokku ca 64% osalusest, aktsiate müügil Odyssey Europe AS-ile.
 
Odyssey Europe, Novalpina Gruppi kuuluv äriühing, on informeerinud kavatsusest teha ülevõtmispakkumine Olympic Entertainment Group AS aktsiate omandamiseks hinnaga 1,9 eurot aktsia, mis on 3,26% kõrgem kui OEG aktsiate viimase kuue kuu tehingute hindade kaalutud keskmine börsihind.
 
Olympic Entertainment Group AS kaks enamusaktsionäri Armin Karu ja Jaan Korpusov, on juba ostjaga kokku leppinud, et võtavad pakkumise vastu.
 
Armin Karu ütles pressiteate vahendusel tehingut kommenteerides, et olles alustanud 25 aastat tagasi Eestis väikese ettevõtmisena, on ta uhke, et OEG-st on tänaseks kasvanud mastaapne ettevõte, millel on eeskujulik ärimudel ning tugev positsioon kuues Euroopa Liidu liikmesriigis. «Novalpina Capitali meeskonnal on märkimisväärne kogemus just taoliste investeeringute vallas, mis aitavad ettevõtetel laiendada oma tegevust nii geograafilises kui digitaalses mõttes. Nende visioon on muljetavaldav ja ma olen kindel, et neist saab OEG-le hea ja äri edasiviiv omanik. Suurima aktsionärina pean pakutud hinda õiglaseks ja soovitan aktsionäridel pakkumine vastu võtta,» ütles Karu.
 
OEG juhatuse esimees ja tegevjuht Madis Jääger tõi samuti esile, et aastate jooksul on Olympic laiendanud oma tegevust väljapoole koduturgu Balti riikides. "Edaspidi peame seoses järjest suureneva konkurentsiga internetipõhistes mängudes suurendama oma investeeringuid digitaalsesse platvormi. Oleme kindlad, et Novalpina Capital on tulevase omanikuna hea valik, toetamaks neid investeeringuid," rääkis ta.
 
Pakkumise lõpuleviimise järel kavatseb ostja lõpetada Olympic Entertainment Group AS aktsiate noteerimise Nasdaq Tallinna börsil.
 
Novalpina Capital on Euroopa erakapitalil põhinev investeerimisettevõte, mis keskendub enamusosalusinvesteeringutele keskmise suurusega Euroopas tegutsevatesse ettevõtetesse. 2017. aastal loodud ettevõtte asutajad olid enne tegevad Euroopa investeeringute tippjuhtidena juhtivates globaalse haardega investeerimisfirmades.
 
Tehingut nõustavad Ellex Raidla partnerid Gerli Kilusk, Ermo Kosk ja advokaat Kerstin Jürgenson.