Rahandus ja investeeringud

Ellex Raidla nõustab kliente tähtsaimates piirkondlikes finantstehingutes. Esindame finantsasutusi, finantsteenust osutavaid ettevõtteid, fonde, mitmesuguseid riiklikke ja piirkondlikke investeerimispanku, krediitkaardiettevõtteid, kindlustusandjaid ning teisi finantsasutusi. Meil on suur nõustamise kogemus ettevõtluse, õigusnormide, intellektuaalomandi ja vaidluste valdkonnas. Meie eksperdid aitavad ka ettevõtjaid, kes tahavad tegutseda piiriüleselt ning järgida EL-is tegevusloa väljastamisega seotud ja üldisi huve kaitsvaid õigusnorme, kohaldatavaid piiranguid või nõudeid, kui ka rahapesu tõkestamise valdkonnas.
 
Ellex Raidlat nimetatakse tähtsaimates kataloogides finantseerimise ja investeeringute valdkonnas kõrgeima taseme õigusnõustajaks (Chambers & Partners, Legal 500, IFLR1000).

Meie muljetavaldav meeskond paistab silma tähtsates M&A finantstehingutes, nagu sündikaatlaenud ja esmased avalikud pakkumised ning ka Eesti Finantsinspektsiooni heakskiitude ja finantsregulatsiooniga seonduva osas. Ellex Raidla tõuseb teiste seas esile, omades väga tunnustatud vaidluste lahendamise meeskonda ja pakkudes klientidele spetsialisti nõuandeid võlgade restruktureerimise valdkonnas (Chambers Europe 2014).
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Raino Paron

Partner

Panganduse ja finantseerimise valdkonna juht
crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cmFpbm8ucGFyb25AZWxsZXguZWUiPnJhaW5vLnBhcm9uQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Gerli Kivisoo

Partner

crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86Z2VybGkua2l2aXNvb0BlbGxleC5lZSI+Z2VybGkua2l2aXNvb0BlbGxleC5lZTwvYT4=:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Nõustasime investeerimisfondi Superangel investeeringu tegemisel ettevõttesse ROCSYS
Ellex Raidla nõustas investeerimisfondi Superangel investeeringu tegemisel laadimise automatiseerimistehnoloogiat arendavasse ettevõttesse ROCSYS.
Nõustasime Blackstone’i enamusosaluse omandamisel Luminor grupis
Luminor teatas täna, et Blackstone'i juhitud erakapitali investeerimisfondid omandasid pangas 60% enamusosaluse. Panga senised omanikud Nordea Bank Abp (Nordea) ja DNB BANK ASA (DNB) säilitavad kumbki 20% osaluse.
 
Tegemist on üleilmselt viimase aastakümne suurima erakapitalifondi investeeringuga universaalpanka ning läbi aegade suurima erakapitalitehinguga Baltikumis.
 
Ellex koos Allen & Overyga nõustas tehingus Blackstone’i. Ellexi meeskonda juhtisid partner Sven Papp ja advokaat Alla Kuznetsova.
 
Loe rohkem SIIT.
Coop Pank valis aktsiate esmase avaliku pakkumise protsessi õigusnõustajaks Ellex Raidla
Coop Panga nõukogu andis tänavu juuni algul juhatusele ülesande hakata tegema ettevalmistusi aktsiate avalikuks noteerimiseks Tallinna börsil. Hinnanguliselt võib Coop Panga aktsiate esmane avalik pakkumine toimuda kõige varem 2019. aasta sügisel.
 
Coop Pank valis emissiooni läbiviimise õigusnõustajaks pikaaegse panganduse-, finants- ja väärtpaberituruõiguse ning avalike pakkumiste nõustamise kogemusega advokaadibüroo Ellex Raidla. Aktsiate avaliku pakkumise protsessi finantsnõustajaks sai LHV ja kommunikatsiooninõustajaks PR-firma Agenda PR.
 
Ellex Raidla tiimi juhivad partner Raino Paron ning advokaadid Alla Kuznetsova ja Kadi Sink.
 
Loe eesseisva emissiooni kohta rohkem SIIT.