Rahandus ja investeeringud

Ellex Raidla nõustab kliente tähtsaimates piirkondlikes finantstehingutes. Esindame finantsasutusi, finantsteenust osutavaid ettevõtteid, fonde, mitmesuguseid riiklikke ja piirkondlikke investeerimispanku, krediitkaardiettevõtteid, kindlustusandjaid ning teisi finantsasutusi. Meil on suur nõustamise kogemus ettevõtluse, õigusnormide, intellektuaalomandi ja vaidluste valdkonnas. Meie eksperdid aitavad ka ettevõtjaid, kes tahavad tegutseda piiriüleselt ning järgida EL-is tegevusloa väljastamisega seotud ja üldisi huve kaitsvaid õigusnorme, kohaldatavaid piiranguid või nõudeid.
 
Ellex Raidlat nimetatakse tähtsaimates kataloogides finantseerimise ja investeeringute valdkonnas kõrgeima taseme õigusnõustajaks (Chambers & Partners, Legal 500, IFLR1000).

Meie muljetavaldav meeskond paistab silma tähtsates M&A finantstehingutes, nagu sündikaatlaenud ja esmased avalikud pakkumised ning ka Eesti Finantsinspektsiooni heakskiitude ja finantsregulatsiooniga seonduva osas. Ellex Raidla tõuseb teiste seas esile, omades väga tunnustatud vaidluste lahendamise meeskonda ja pakkudes klientidele spetsialisti nõuandeid võlgade restruktureerimise valdkonnas (Chambers Europe 2014).
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Raino Paron

Partner

Panganduse, finantseerimise ja konkurentsiõiguse valdkonna juht
+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cmFpbm8ucGFyb25AZWxsZXguZWUiPnJhaW5vLnBhcm9uQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Gerli Kilusk

Partner

+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86Z2VybGkua2lsdXNrQGVsbGV4LmVlIj5nZXJsaS5raWx1c2tAZWxsZXguZWU8L2E+:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Nõustasime Tallinkit aktsaite noteerimisel Helsingi börsil
3. detsembril noteeriti Helsingi börsil Eesti laevafirma Tallink, mille aktsia on viimase poole aasta jooksul kerkinud enam kui viis protsenti.
 
Tallink Grupp on keskmise kapitalisatsiooniga ettevõte laiatarbeteenuste sektoris. Ettevõtte aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallina börsil 2005. aasta detsembrist. Tallink Grupp on 75. ettevõte, mille aktsiad on kauplemiseks Nasdaq’i põhjamaade turule vastu võetud ning 14. ettevõte, mis on noteeritud Nasdaq Helsingi börsil 2018. aastal.
 
Tallinki aktsaite noteerimist nõustasid meie partner Raino Paron, vandeadvokaat Martin Mäesalu ja advokaat Anna Trine Raudsepp.
 
Loe veel SIIT.
Nõustasime Luminori 3 miljardi euro suuruse võlakirjaprogrammi läbiviimisel ja esimeste võlakirjade väljaandmisel
Luminor tuli välja kuni kolme miljardi euro suuruse keskmise tähtajaga võlakirjaprogrammiga (European Medium Term Note) ning emiteeris 10. oktoobril esmakordselt võlakirjaprogrammi raames 350 miljoni euro väärtuses kolmeaastase tähtajaga tagamata võlakirju. Võlakirjad noteeritakse Iiri väärtpaberibörsil.

Võlakirju märkisid institutsionaalsed investorid Baltikumist ja mujalt Euroopast, kokku 14 riigist. Rahvusvahelise reitinguagentuuri Moody’se eeldatav krediidireitingu võlakirjadele on Baa2 (stabiilne).

Tehtud investeeringute suurusjärk kinnitab, et Luminori finantsprofiil on tugev ning tegu on huvitava investeerimisobjektiga nii Baltikumi kui ka rahvusvaheliste investorite jaoks. Võlakirjaemissioonil on positiivne mõju ka Eesti ja kogu Baltikumi kapitaliturgude arengule.

Luminori nõustasid programmi läbiviimisel ja esimeste võlakirjade väljaandmisel Ellex Raidla partner Raino Paron, vandeadvokaat Helen Ratso ja jurist Kevin Gerretz.
Ellex koos Allen & Overyga nõustab Blackstone’i seoses enamusosaluse omandamisega Luminor grupis
13. septembril tehti teatavaks, et maailma suurim erakapitalifirma Blackstone omandab enamusosaluse Luminor Grupis. Tehingu käigus omandab Blackstone ühe miljardi euro eest 60% Luminorist. Tegemist on üleilmselt viimase aastakümne suurima erakapitalifondi investeeringuga universaalpanka ning läbi aegade suurima erakapitalitehinguga Baltikumis.
 
Panga praegustele omanikele, Põhjala pankadele DNB ja Nordea, jääb kummalegi 20% osalus ning samuti kohad Luminori nõukogus. Samas peab Nordea pank Blackstone’iga läbirääkimisi oma osaluse täieliku müügi üle, kuna soovib keskenduda oma põhiturgudele.
 
Ellex koos Allen & Overyga nõustas tehingus Blackstone’i. Ellexi meeskonda juhtisid Eestist partner Sven Papp ja advokaat Alla Kuznetsova, Lätist partnerid Zinta Jansons, Egons Pikelis ja assotsieerunud partner Valters Diure ning Leedust partnerid Dovile Burgiene ja Gediminas Reciunas.
 
Blackstone on üks maailma juhtivaid investeerimisfirmasid. Tema varahaldustegevuse portfelli maht on 439 miljardit dollarit ning see hõlmab investeerimisfonde, mis keskenduvad börsivälistele ettevõtjatele, kinnisvarale, riigivõlakirjadele, börsil noteeritud ettevõtjatele, mitteinvesteerimisjärgu võlakirjadele, reaalvarale ja järelturgudele kogu maailmas.
 
Luminor asutati 2017. aasta sügisel Nordea ja DNB Baltimaade üksuste ühendamisel. Luminor on Baltikumis suuruselt kolmas finantsteenuste pakkuja, omades 23% laenude turuosa, 15 miljardi euro suurust varade kogumahtu, 64 kontorit ja andes tööd ligikaudu 3000 inimesele.
 
Loe veel SIIT.