Tehnoloogia

Meie büroo on olnud alati piirkonna tehnoloogia- ja sideturu ettevõtete nõustamisel esirinnas. Oleme nõustanud turuliidreid ja osalenud suuremates tehingutes. Ellex Raidlal on märkimisväärne kogemus suurte üleilmsete IT ettevõtete ning kõige innovatiivsemate ja keerulisemate tehnoloogia valdkonna projektide nõustamises. Osutame õigusteenuseid paljudes tehnoloogiaga seonduvates küsimustes alates tehnika omandamise tehingutest kuni domeeninime vaidlusteni.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Ants Nõmper

Juhtivpartner

Intellektuaalomandi ja IT valdkonna juht
+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YW50cy5ub21wZXJAZWxsZXguZWUiPmFudHMubm9tcGVyQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Marko Kairjak

Partner

Majanduskaristusõiguse valdkonna juht
+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFya28ua2Fpcmpha0BlbGxleC5lZSI+bWFya28ua2Fpcmpha0BlbGxleC5lZTwvYT4=:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Aitasime lõpule viia IM Arvutid AS-i müügi UP Invest OÜ-le
Nõustasime IM Arvutid AS-i müüki Margus Linnamäe poolt kontrollitavale UP Invest OÜ-le. IM Arvutid on suurim Apple’i volitatud edasimüüja Balti turul, pakkudes oma esindussalongides Apple’i tooteid ja lisavarustust ning samuti täiemahulist kliendituge. Tehingu tulemusena muutub UP Invest suurimaks Apple’i toodete edasimüüjaks Baltikumis, omades nüüd mõlemat Apple’i toodete müügile spetsialiseerunud jaekaupluste ketti Eestis (iDeals ja Valge Klaar).
 
Tehinguga omandati ka Apple’i tooteid müüvad jaeketid MacPeople Soomes ning iDeal Solutions ja iStyle ketid Lätis. 
 
Tehingut nõustasid Ellex Raidla partner Sven Papp ja vandeadvokaat Gerda Liik.
 
Loe rohkem siit.
Nõustasime UnifiedPosti seoses Fitek Holdingu omandamisega
Belgia ettevõte UnifiedPost ostis Baltcap erakapitalifondilt Eesti e-arvete firma Fitek Grupi, mille tulemusena tekib üks Euroopa suurimaid finantstehnoloogia ettevõtteid.
 
UnifiedPost Group SA on asutatud aastal 2002. aastal Belgias. Ettevõte tegeleb elektroonilise identifitseerimise, dokumentide tsentraalse halduse ja arhiveerimisega, tarkvararakenduste ja äppidega ning maksete kinnitamise lahendustega. Turud, kus tegutsetakse, on seni Belgia, Holland, Luksemburg ja Kreeka, samades riikides asuvad ka ettevõtte esindused.
 
Fitek Grupp on asutatud 1996. aastal. Peamised teenused on e-arveldus, finantsprotsesside automatiseerimine ja ostuarvete menetlemine. Ettevõte tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Ühendkuningriigis,  Slovakkias, Serbias ning Bosnia ja Hertsegoviinas.
 
Fitek Grupi juht Mait Sooaru sõnul on  tehing muu hulgas oluline klientidele, kuna laieneb ettevõtte pakutav e-arvelduse ja makseteenuste valik. Samas on kahe ettevõtte teenuste portfell on küllaltki sarnane ja mõlemad tegelevad finantsprotsesside automatiseerimisega.
 
UnifiedPosti nõustanud Ellexi meeskonda vedasid Eestist partner Sven Papp, nõunik Jaanus Ikla ja vandeadvokaat Gerda Liik, Lätist partner Zinta Jansons, vandeadvokaat Sarmis Spilbergs ja Leedust Partner Paulius Gruodis, vandeadvokaat Mantas Juška ja advokaat Arvydas Grušeckas.
Esindasime edukalt Segway Inc’d vaidluses seoses toote disainilahendusega
Ellex Raidla meeskond esindas edukalt kohtus Segway Inc.’i kohaliku tasakaaluliikurite müüja Lara Invest OÜ vastu Segway Euroopa Liidu registreeritud disainilahendustest tulenevate õiguste rikkumise hagis.

Segway on USA ettevõte, mis projekteerib, arendab ja toodab kaherattalisi isetasakaalustuvaid aku jõul töötavaid elektrisõidukeid, nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Segway toodete disain on registreeritud Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ametis.

Ellex Raidla meeskonda kuulusid partnerid Ants Nõmper, Anton Sigal, nõunik Mari Must, vandeadvokaat Liis Könn ja advokaat Mailis Meier.