Tehnoloogia

Meie büroo on olnud alati piirkonna tehnoloogia- ja sideturu ettevõtete nõustamisel esirinnas. Oleme nõustanud turuliidreid ja osalenud suuremates tehingutes. Ellex Raidlal on märkimisväärne kogemus suurte üleilmsete IT ettevõtete ning kõige innovatiivsemate ja keerulisemate tehnoloogia valdkonna projektide nõustamises. Osutame õigusteenuseid paljudes tehnoloogiaga seonduvates küsimustes alates tehnika omandamise tehingutest kuni domeeninime vaidlusteni.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Ants Nõmper

Juhtivpartner

Intellektuaalomandi ja IT valdkonna juht
+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YW50cy5ub21wZXJAZWxsZXguZWUiPmFudHMubm9tcGVyQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Nõustasime UnifiedPosti seoses Fitek Holdingu omandamisega
Belgia ettevõte UnifiedPost ostis Baltcap erakapitalifondilt Eesti e-arvete firma Fitek Grupi, mille tulemusena tekib üks Euroopa suurimaid finantstehnoloogia ettevõtteid.
 
UnifiedPost Group SA on asutatud aastal 2002. aastal Belgias. Ettevõte tegeleb elektroonilise identifitseerimise, dokumentide tsentraalse halduse ja arhiveerimisega, tarkvararakenduste ja äppidega ning maksete kinnitamise lahendustega. Turud, kus tegutsetakse, on seni Belgia, Holland, Luksemburg ja Kreeka, samades riikides asuvad ka ettevõtte esindused.
 
Fitek Grupp on asutatud 1996. aastal. Peamised teenused on e-arveldus, finantsprotsesside automatiseerimine ja ostuarvete menetlemine. Ettevõte tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Ühendkuningriigis,  Slovakkias, Serbias ning Bosnia ja Hertsegoviinas.
 
Fitek Grupi juht Mait Sooaru sõnul on  tehing muu hulgas oluline klientidele, kuna laieneb ettevõtte pakutav e-arvelduse ja makseteenuste valik. Samas on kahe ettevõtte teenuste portfell on küllaltki sarnane ja mõlemad tegelevad finantsprotsesside automatiseerimisega.
 
UnifiedPosti nõustanud Ellexi meeskonda vedasid Eestist partner Sven Papp, nõunik Jaanus Ikla ja vandeadvokaat Gerda Liik, Lätist partner Zinta Jansons, vandeadvokaat Sarmis Spilbergs ja Leedust Partner Paulius Gruodis, vandeadvokaat Mantas Juška ja advokaat Arvydas Grušeckas.
Esindasime edukalt Segway Inc’d vaidluses seoses toote disainilahendusega
Ellex Raidla meeskond esindas edukalt kohtus Segway Inc.’i kohaliku tasakaaluliikurite müüja Lara Invest OÜ vastu Segway Euroopa Liidu registreeritud disainilahendustest tulenevate õiguste rikkumise hagis.

Segway on USA ettevõte, mis projekteerib, arendab ja toodab kaherattalisi isetasakaalustuvaid aku jõul töötavaid elektrisõidukeid, nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Segway toodete disain on registreeritud Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ametis.

Ellex Raidla meeskonda kuulusid partnerid Ants Nõmper, Anton Sigal, nõunik Mari Must, vandeadvokaat Liis Könn ja advokaat Mailis Meier.
Ellex Raidla meeskond koos Linklatersiga nõustab investoreid osaluse omandamisel ettevõttes Sportradar AG
Ellex Raidla ja Linklaters nõustavad investorite konsortsiumit, millesse kuuluvad Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB) ja USA erakapitali fond TCV, märkimisväärse suurusega osaluse omandamisel ettevõttes Sportradar AG.
 
CPPIB, oma tütarettevõtte CPP Investment Board Europe S.à r.l. kaudu ja TCV omandavad koos osaluse Sportradaris. Osalus omandatakse erakapitalifondilt EQT ja teatud väikeosanikelt ning tehinguga hinnatakse ettevõtte väärtuseks 2,1 miljardit eurot. Carsten Koerl - asutaja, enamusosanik ja tegevjuht säilitab ka pärast tehingut oma kogu osaluse Sportradaris. Samuti reinvesteerib EQT Sportradarisse osa müügist saadud tulust.
 
Sportradar on globaalne juhtiv spordiandmeid koguv ettevõte peakorteriga St. Gallen’is Šveitsis. Ettevõte kogub andmeid uudistekanalitele, tarbijaplatvormidele ja spordikihlvedude korraldajatele. Sportradar on NBA, NFL’i, NHL’i, NASCAR’i, FIFA ja UEFA ametlik partner. Loe rohkem ettevõttest SIIT.
 
Canada Pension Plan Investment Board on investeeringute juhtimise organisatsioon peakontoriga Torontos, Kanadas, mis juhib ja investeerib vahendeid 20 miljoni Kanada pensionikoguja nimel (Canada Pension Plan, CPP).
 
1995. a asutatud TCV teeb investeeringuid nii börsil noteeritud kui noteerimata kasvufaasis tehnoloogiasektori ettevõtetesse. Ettevõte on investeerinud rohkem kui 10 miljardit USA dollarit juhtivatesse tehnoloogiaettevõtetesse ning aidanud kaasa rohkem kui 115-le IPO-le ja strateegilisele omandamisele. TCV on praeguseks Euroopas investeerinud üle 1 miljardi USA dollari.
 
Ellex Raidla poolt nõustavad investoreid partner Risto Vahimets, vandeadvokaat Karl-Erich Trisberg ja jurist Anna Trine Raudsepp.