Transport ja logistika

Ellex Raidla  on olnud esindajaks paljudes otsustava tähtsusega lennunduse, laevanduse, raudteetranspordi ja autoveo valdkonna kaasustes, aidates nii era- kui ka avaliku sektori kliente. Meie eksperdid annavad nõu nii transpordiga seonduvate piiriüleste lepingute, maksunduse ja õigusnormidele vastavuse kui ka keskkonnaõiguse, konkurentsi ja rahastamise küsimustes. Ellex Raidla meeskond on esindanud kliente ka paljudes vaidluste lahendamise ja vahekohtu asjades, k.a riigihankevaidlused ja vaidlused reguleerivate asutustega.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Toomas Vaher

Partner

+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86dG9vbWFzLnZhaGVyQGVsbGV4LmVlIj50b29tYXMudmFoZXJAZWxsZXguZWU8L2E+:xx

Jaanus Ikla

Nõunik

+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86amFhbnVzLmlrbGFAZWxsZXguZWUiPmphYW51cy5pa2xhQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Jüri Raidla

Vanempartner

crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86anlyaS5yYWlkbGFAZWxsZXguZWUiPmp5cmkucmFpZGxhQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Nõustame Auto-Bon Oy-d Veho Eesti AS-i Baltikumi autoäride omandamisel
Bassadone Automotive Nordic gruppi kuuluv Auto-Bon Oy ostab Veho Eesti AS Baltikumi autoärid ning võtab üle kõik selle töötajad. Tehing hõlmab Citroëni impordiõigusi Eestis, Lätis ja Leedus ning Citroëni ja Honda müügisalonge Eestis. Kuni konkurentsiameti kinnituseni jätkub kõigi osaliste äritegevus muutusteta.
 
Auto-Bon Oy on Peugeot’ ja Citroëni autode maaletooja Soomes alates 2017. aastast. Eestis, Lätis ja Leedus võeti Peugeot’ impordiäri üle 2018. aasta suvel, kui osteti seni Taani omanduses olev KW Bruun Eesti OÜ.
 
Veho Eesti AS kuulub Soome kontserni Veho Group Oy Ab. Ettevõte on Citroëni kaubamärgi autode maaletooja Baltikumis ning omab kolme automüügisalongi ja vastavat kinnisvara Eestis, mis esindavad Honda ja Citroëni autosid.
 
Auto-Bon Oy-d nõustavad Ellex Raidla partner Sven Papp, nõunik Jaanus Ikla, vandeadvokaadid Gerda Liik, Kaisa Laidvee ja Martin Mäesalu ning advokaat Kevin Gerretz
 
Loe rohkem siit.
Nõustasime Operail AS-i Soome turule sisenemisel
Rahvusvaheline transpordi- ja logistikaettevõte Operail asutas Soomes tütarettevõtte Operail Finland Oy ning investeerib 50 miljonit eurot, et alustada kaubavedudega Soome raudteel.
 
Operail on rahvusvaheline raudtee logistika- ja transpordiettevõte, mille peamised ärisuunad on kaubavedu, vagunite rent ning veeremi hooldus ja ehitus. 2018. aastal vedas Operail 13,4 miljonit tonni kaupu. Ettevõtte vagunipagis on üle 3500 vaguni, millest on välja renditud ligi 2200 vagunit rahvusvahelistele klientidele.
 
Projekti juriidilist poolt nõustasid Ellex Raidla partner Ermo Kosk, maksunõunik Dmitri Rozenblat ja vandeadvokaat Rauno Klemm.
 
Loe rohkem SIIT.
Nõustasime Vehot Silberauto omandamisel
Soome päritolu ettevõte Veho ja Silberauto sõlmisid lepingu, mille järgi ostab Veho Silberauto ettevõtted Eestis ja Leedus. Tehingu tulemusel kasvab Veho aastakäive pooleteist miljardi euroni.
 
Soome Veho on 1939. aastal rajatud automüügi ettevõte, mis tegutseb lisaks Soomele ka Rootsis ja Baltimaades. 2018. aastal ulatus ettevõtte käive 1,2 miljardi euroni, sellest viiendik tuli Rootsist ja Baltimaadest. Firma on asutamisest peale kuulunud samale perekonnale.
 
Silberauto on Eesti üks suuremaid ja vanemaid ettevõtteid. Silberauto alustas tegevust 1990. aasta juunis, lisaks Eestile tegutsetakse alates 2002. aastast ka Leedus. Kontserni käive ulatus möödunud aastal 387 miljoni euroni ja kasum 6,2 miljoni euroni.
 
Vehot nõustanud Ellex Raidla meeskonda kuulusid partner Risto Vahimets ja vandeadvokaat Karl-Erich Trisberg.
 
Loe lähemalt SIIT.