Transport ja logistika

Ellex Raidla  on olnud esindajaks paljudes otsustava tähtsusega lennunduse, laevanduse, raudteetranspordi ja autoveo valdkonna kaasustes, aidates nii era- kui ka avaliku sektori kliente. Meie eksperdid annavad nõu nii transpordiga seonduvate piiriüleste lepingute, maksunduse ja õigusnormidele vastavuse kui ka keskkonnaõiguse, konkurentsi ja rahastamise küsimustes. Ellex Raidla meeskond on esindanud kliente ka paljudes vaidluste lahendamise ja vahekohtu asjades, k.a riigihankevaidlused ja vaidlused reguleerivate asutustega.
Valdkonna olulisemad projektid

Kontaktisikud

Toomas Vaher

Partner

+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86dG9vbWFzLnZhaGVyQGVsbGV4LmVlIj50b29tYXMudmFoZXJAZWxsZXguZWU8L2E+:xx

Jaanus Ikla

Nõunik

+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86amFhbnVzLmlrbGFAZWxsZXguZWUiPmphYW51cy5pa2xhQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Jüri Raidla

Vanempartner

+372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86anlyaS5yYWlkbGFAZWxsZXguZWUiPmp5cmkucmFpZGxhQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Esindasime edukalt Segway Inc’d vaidluses seoses toote disainilahendusega
Ellex Raidla meeskond esindas edukalt kohtus Segway Inc.’i kohaliku tasakaaluliikurite müüja Lara Invest OÜ vastu Segway Euroopa Liidu registreeritud disainilahendustest tulenevate õiguste rikkumise hagis.

Segway on USA ettevõte, mis projekteerib, arendab ja toodab kaherattalisi isetasakaalustuvaid aku jõul töötavaid elektrisõidukeid, nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Segway toodete disain on registreeritud Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ametis.

Ellex Raidla meeskonda kuulusid partnerid Ants Nõmper, Anton Sigal, nõunik Mari Must, vandeadvokaat Liis Könn ja advokaat Mailis Meier.
Ellex nõustas Daimlerit investeeringul Taxifysse
Ellexi meeskond nõustas tehingut, mille käigus üks maailma suurimaid premium-klassi sõiduautode tootjaid Daimler investeeris Eesti ettevõttesse Taxify. Daimler Mobility, mille portfell sisaldab Mytaxit ja veel teisi sõiduteenuse pakkujaid nagu Clever Taxi ja Taxibeat, on nüüd üks osanikest ka Taxifys.
 
Taxify on üks kõige kiiremini kasvavaid sõidujagamisplatvorme maailmas, millel on üle 10 miljoni kasutaja ning üle poole miljoni juhi rohkem kui 25 riigis.  
 
Ellex Raidla meeskonda kuulusid partner Risto Vahimets, vandeadvokaat Karl-Erich Trisberg ja jurist Anna Trine Raudsepp.
 
Me esindasime DBT-d läbirääkimistes Eesti Valitsuse ja Riigikoguga
Meie meeskond aitas Eesti terminalikompleksi, AS-i DBT, läbirääkimiste protsessis Eesti Valitsuse ja Riigikoguga seoses navigatsioonitasude vähendamise ja ajalise piirangu pikendamisega.