Riskikapital ja start-up’id

Ellex Raidla nõustab riskikapitalifonde, ingelinvestoreid, investorite sündikaate ja ärikiirendeid seoses raha kaasamise, ühingujuhtimise küsimuste ja investeerimistegevusega. Meil on kogemus  investeerimistehingute struktureerimisel, õigusliku auditi läbiviimisel, term sheet’ide, investeerimis- ja osanike lepingute ettevalmistamisel, ülevaatamisel ja läbirääkimistel, samuti seonduvatel teemadel, näiteks maksuküsimused, tööõigus ja intellektuaalomand. Esindame investoreid kõigis investeerimisfaasides, ning meil on kogemus erinevate finantseerimisinstrumentidega, sh otsesed omakapitaliinvesteeringud, konverteeritavad laenud, vahetusvõlakirjad, sildlaenud jne.
 
Nõustame kliente fondide asutamisel, muu hulgas sobivate struktuuride leidmisel, fonditingimuste ja -lepingute koostamisel, ülevaatamisel ja läbirääkimistel, samuti anname nõu fondide valitsemise ja vastavuskontrolli teemadel ning finantsjärelevalveasutustega suhtlemisel.
 
Mõistame iduühingute erilisi vajadusi ja rakendame parimaid praktikaid, et need vajadused pragmaatiliselt ja kuluefektiivselt täita. Kasutame oma advokaatide kogemusi kõigis valdkondades ning aitame alustavaid ettevõtjaid kogu nende elutsükli vältel, alustades äriühingu asutamisest, asutajate lepingust, varajase faasi rahastamislepingutest, töösuhetest, intellektuaalomandist, maksuküsimustest, optsiooniprogrammidest ja teistesse jurisdiktsioonidesse üleviimistest kuni väljumisteni. 
 
Meie eesmärk on olla kursis turu parimate praktikate ja sektori uuemate arengutega. Meil on pikaajaline koostöö Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni (EstVCA), FinanceEstonia, Startup Estonia ja teiste valdkonna organisatsioonidega.
 
Osalemine õigusloomes:
Investeerimisfondide seadus
Äriseadustik
Tulumaksuseadus
-

Antti Perli

Nõunik

+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YW50dGkucGVybGlAZWxsZXguZWUiPmFudHRpLnBlcmxpQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Esindasime Fleet Complete'i ühe Eesti edukama start-up'i omandamisel
Ellex Raidla meeskond nõustas Kanada ettevõtet Fleet Complete ühe Eesti edukama start-up'i Ecofleet omandamisel.
 
Fleet Complete® on ülemaailmselt juhtiv autoparkide, varade ja liikuva tööjõu haldamise lahenduste pakkuja. Fleet Complete haldab ülemaailmselt üle 400 000 liikuva objekti ja üle 30 000 ettevõtte, võtmepartneriteks on mobiilsidepakkujad – AT&T Ameerika Ühendriikides, Telus Kanadas, Telstra Austraalias ja T-Mobile Euroopas. Fleet Complete on jätkuvalt üks kiiremini kasvavaid ettevõtteid Põhja-Ameerikas, olles võitnud mitmeid innovatsiooni- ja kasvuauhindu.
 
Ecofleet on rahvusvaheline tarkvaraettevõte, mis keskendub GPS-põhistele sõiduki- ja meeskonnahaldamise lahendustele. Fookus on autopargi ja töövoogude optimeerimisel, mis klientide sõnul on aidanud neil vähendada kulusid ning suurendada tulusid. Ecofleet on üks juhtivaid telemaatikateenuse pakkujaid Skandinaavias, Baltikumis ja Ida-Euroopas, meie tarkvaraplatvormil teevad oma igapäevast tööd üle 80 000 sõiduki rohkem kui kahekümnes riigis.
 
Ellex Raidla poolt kuulusid projekti meeskonda partner Sven Papp, nõunikud Jaanus Ikla, Antti Perli, Mari Must, vandeadvokaat Gerda Liik ning advokaadid Reet Saks ja Merlin Liis.
 
Loe veel SIIT.
Ellex Raidla nõustas edukat idufirmat Jobbatical 4 miljoni dollari suuruse investeeringu kaasamisel
Eesti idufirma Jobbatical kaasas uues investeerimisringis 4 miljonit USA dollarit. 2014. aastal Karoli Hindriksi asutatud Jobbatical on värbamisplatvorm, mis pakub maailmas ringi liikuvatele tehnoloogiatalentidele tööd maailma tõmbekeskustes. Platvorm viib ühelt poolt kokku andekate inimeste oskused ja soovi reisida ning teisalt ettevõtted kiirelt arenevates tehnoloogiakeskustes, kus nõudlus andekate töötajate järele kasvab hüppeliselt.
 
4 miljoni dollari suuruse investeeringu tegid ühiselt Mistletoe Inc Jaapanist, Union Square Ventures USA-st, AirTree Ventures Austraaliast ja Tera Ventures Eestist. Jobbaticali nõustas tehingus Ellex Raidla meeskond nõunik Antti Perli juhtimisel.
 
 
Loe lähemalt Jobbaticali kohta: https://jobbatical.com/
Antti Perli räägib Eesti startuppidele valminud tasuta põhilepingute kogumist
Startup Estonia ning Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsioon (EstVCA) annavad kõigile Eestis tegutseda soovivatele iduettevõtetele tasuta allalaadimiseks ja kasutamiseks mahuka lepingunäidiste ehk mudeldokumentide kogumi.
 
«Lepingu näidiste avaldamine peaks startup-ettevõtete juriidilisi kulusid vähendama, kuna  algdokumendid erinevate küsimuste jaoks on tasuta kättesaadavad ning juristide ülesandeks jääb pigem üksnes nende kohandamine spetsiifilistele oludele, samuti erikokkulepete läbirääkimine ja vormistamine,» räägib Ellex Raidlla nõunik ning riskikapitali ja start-up valdkonna juht Antti Perli. Antti on ka üks mudeldokumentide paketi koostajatest.
 
Loe lähemalt SIIT.