Riskikapital ja start-up’id

Ellex Raidla nõustab riskikapitalifonde, ingelinvestoreid, investorite sündikaate ja ärikiirendeid seoses raha kaasamise, ühingujuhtimise küsimuste ja investeerimistegevusega. Meil on kogemus  investeerimistehingute struktureerimisel, õigusliku auditi läbiviimisel, term sheet’ide, investeerimis- ja osanike lepingute ettevalmistamisel, ülevaatamisel ja läbirääkimistel, samuti seonduvatel teemadel, näiteks maksuküsimused, tööõigus ja intellektuaalomand. Esindame investoreid kõigis investeerimisfaasides, ning meil on kogemus erinevate finantseerimisinstrumentidega, sh otsesed omakapitaliinvesteeringud, konverteeritavad laenud, vahetusvõlakirjad, sildlaenud jne.
 
Nõustame kliente fondide asutamisel, muu hulgas sobivate struktuuride leidmisel, fonditingimuste ja -lepingute koostamisel, ülevaatamisel ja läbirääkimistel, samuti anname nõu fondide valitsemise ja vastavuskontrolli teemadel ning finantsjärelevalveasutustega suhtlemisel.
 
Mõistame iduühingute erilisi vajadusi ja rakendame parimaid praktikaid, et need vajadused pragmaatiliselt ja kuluefektiivselt täita. Kasutame oma advokaatide kogemusi kõigis valdkondades ning aitame alustavaid ettevõtjaid kogu nende elutsükli vältel, alustades äriühingu asutamisest, asutajate lepingust, varajase faasi rahastamislepingutest, töösuhetest, intellektuaalomandist, maksuküsimustest, optsiooniprogrammidest ja teistesse jurisdiktsioonidesse üleviimistest kuni väljumisteni. 
 
Meie eesmärk on olla kursis turu parimate praktikate ja sektori uuemate arengutega. Meil on pikaajaline koostöö Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni (EstVCA), FinanceEstonia, Startup Estonia ja teiste valdkonna organisatsioonidega.
 
Osalemine õigusloomes:
Investeerimisfondide seadus
Äriseadustik
Tulumaksuseadus
-

Antti Perli

Nõunik

+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YW50dGkucGVybGlAZWxsZXguZWUiPmFudHRpLnBlcmxpQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Merlin Liis

Advokaat

crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MCA=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWVybGluLmxpaXNAZWxsZXguZWUiPm1lcmxpbi5saWlzQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Alla Kuznetsova

Advokaat

+ 372 640 7170
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86YWxsYS5rdXpuZXRzb3ZhQGVsbGV4LmVlIj5hbGxhLmt1em5ldHNvdmFAZWxsZXguZWU8L2E+:xx

Hanna Pahk

Vandeadvokaat

crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86aGFubmEucGFoa0BlbGxleC5lZSI+aGFubmEucGFoa0BlbGxleC5lZTwvYT4=:xx

Dmitri Rozenblat

Maksunõunik

crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MCA=:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZG1pdHJpLnJvemVuYmxhdEBlbGxleC5lZSI+ZG1pdHJpLnJvemVuYmxhdEBlbGxleC5lZTwvYT4=:xx

Priit Pruks

Jurist

crypt:KzM3MiA2NDAgNzE3MA==:xx
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cHJpaXQucHJ1a3NAZWxsZXguZWUiPnByaWl0LnBydWtzQGVsbGV4LmVlPC9hPg==:xx

Valdkonna olulisemad projektid

Ellex Raidla juhtis Startup Estonia mudeldokumentide paketi uuendamist
Startup Estonia ning Eesti juhtivad advokaadibürood uuendasid alustavale iduettevõtjale ja selle investoritele mõeldud mudeldokumentide paketti.
 
Mudeldokumentide pakett sisaldab 22 põhilist lepingut ja dokumenti, mida iduettevõtjad ja investorid alguses kõige enam vajavad.
 
Mudeldokumentidest leiab ettevõtte asutajate vahel sõlmitavad lepingud, investeeringutega seotud lepingud, aga ka töö- ja optsioonilepingute näidiseid, samuti ettevõtte jaoks loodud intellektuaalomandi üleandmise lepingu ja konfidentsiaalsuslepingu näidise.
 
Dokumentide uuendamise eestvedaja, meie nõunik Antti Perli kommenteeris uuendusi järgmiselt: ”Kõikidesse olulistesse dokumentidesse on nüüd lisatud kommentaarid, mis peaksid ettevõtjal hõlbustama valikute tegemist ja keerulisematest terminitest arusaamist. Lisatud on osanike tabel (cap table), mis võimaldab ettevõtjal testida, kuidas muutuvad asutajate, töötajate ja investorite osalused investeeringute kaasamise käigus. Uueks dokumendiks on eestindatud versioon Ameerika Ühendriikides populaarseks saanud SAFE’ist ehk lihtsast ja ettevõtja sõbralikust investeeringu kaasamise lepingust. Investeerimislepingud on nüüd üles ehitatud selliselt, et neid saaks lisaks seemnefaasile kasutada ka hiljem A-seeria faasis. Osaühingu põhikirjast oli varem olemas vaid ingliskeelne versioon, nüüd lisasime ka eestikeelse versiooni, mille saab esitada äriregistrile.”
 
Dokumentide näidiste ettevalmistamisel osalesid advokaadibürood Ellex Raidla, Cobalt, Eversheds Sutherland, TGS Baltic, Hedman Partners, Sorainen, Fort Legal, Triniti ja Njord.
 
Dokumentide pakett on kõigile tasuta kättesaadav Startup Estonia kodulehelt.
 
Vaata ka tutvustavat videoklippi.
Nõustasime investeerimisfondi Tera Ventures II seoses investeeringuga tehnoloogiaettevõttesse Transformative AI
Nõustasime investeerimisfondi Tera Ventures II seoses investeeringuga meditsiinisektoris tehisintellektilahendusi arendavasse tehnoloogiaettevõttesse Transformative AI.
 
Transformative AI on välja töötanud tehisintellektil põhineva algoritmi, mis suudab inimese südame äkilist seiskumist ette ennustada 94% täpsusega.
 
Tehisintellektil põhineva südame äkilist seiskumist ennustava algoritmi loonud eestlaste osalusega idufirma Transformative AI kaasas investoritelt 1,7 miljonit dollarit (umbes 1,5 miljonit eurot).
 
Investeerimisvooru juhtis Eesti riskikapitalifirma Tera Ventures. Samuti osalesid Ühendkuningriikide suurim eraõiguslik tervishoiuteenuse pakkuja InHealth Ventures, juhtiv biomeditsiini uuringute rahastaja Wellcome Trust ning kogenud tehnoloogia valdkonna investorid.
 
Loe lähemalt SIIT.
Nõustasime investeerimisfondi Tera Ventures II seoses investeeringuga iduühingusse Botguard
Nõustasime investeerimisfondi Tera Ventures II seoses investeeringuga veebiturvalisuse lahendusi arendavasse iduühingusse Botguard.